موضوع : شورای شهر با سلامت مردم شوخی ندارد

به گزارش شیرازه، سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز شنبه 27 آبان در جمع خبرنگاران به آخرین وضعیت امدادرسانی و راه اندازی ایستگاه کمک های مردمی به زلزله زدگان کرمانشاه با همگاری ادارات مختلفی چون هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی، شهرداری و شورای شهر اشاره کرد و گفت: با پایگاه هوایی هماهنگی های لازم صورت گرفته تا کمک ها از طریق هوایی انجام شود.

علی ناصری به اظهار اهم اتفاقاتی که طی چندماه اخیر به وقوع پیوسته است، پرداخت و بیان کرد: پس از دو ماه حکم شهردار شیراز توسط وزارت کشور امضا شد و سکان و کلید این شهر به دست حیدر اسکندر پور رسید.

وی با اشاره به معارفه استاندار فارس و همچنین رئیس علوم پزشکی شیراز، اظهار داشت: رویکرد شورا با شهرداری ضمن نظارت، به صورت تعاملی خواهد بود؛ با استانداری و علوم پزشکی نیز همکاری لازم و تعامل خواهیم داشت.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این پارلمان شهری تاکنون 80 دستورکار و 70 مصوبه داشته است.

ناصری ارائه پيشنهاد ميزباني هفدهمين كنفرانس بين‌المللي شهرهاي تاريخي جهان براي سال 2020، مساعدت به تيم‌هاي ورزشي فجر شهيد سپاسي و برق نوين شيراز، آئین نامه اجرائی شهر دوستدار سالمند، تصویب هفته حمل و نقل درون شهری در آخر آذر ماه را از مصوبات قابل توجه شورای شهر عنوان کرد.

تدوین نقشه جامع سلامت شهر شیراز/ شورای شهر با سلامت مردم شوخی ندارد/  انتقال کارخانه ها به خارج از شهر شیراز
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز از تدوین نقشه جامع سلامت شهر شیراز خبر داد و بیان کرد: در این نقشه ابعاد جنسیتی، روانی و زیست محیطی قابل توجه است.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت کارخانه های سیمان و روغن نباتی در شیراز اشاره کرد و اظهار داشت: طی بازدیدی که از کارخانه سیمان داشتیم مشاهده شده که پیشرفت فیزیکی این پروزه رشد خوبی نداشته است و تنها تا حدود 15 درصد از فعالیت ها پیش رفته است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام اینکه ساخت این کارخانه قرار بوده که در مدت 4 سال به اتمام برسد اما با توجه به آنچه مشاهده کردیم انتظار داریم که در سال 98 شاهد انتقال این کارخانه به خارج از شهر شیراز باشیم.

وی به وضعیت کارخانه روغن نباتی شیراز اشاره و خاطرنشان کرد: کارخانه روغن نباتی قبلاً اعلام کرده که به قوانین و مصوبات تمکین می‌کند ولی هنوز اقدام چشمگیری به وقوع نپیوسته لذا امیدواریم این وضعیت با حضور استاندار فارس مشخص شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز تصریح کرد: شورای شهر با سلامت مردم شوخی ندارد؛ کارخانه پشم شیشه و ریشمک از کارخانه هایی هستندکه طبق قول داده شده، تا پایان سال 96 و کارخانه های سیمان و روغن نباتی تا انتهای سال 98 به خارج از شهر منتقل می شوند.

حفظ امنیت شغلی کارکنان واحد های آلاینده شغلی و صنعتی/ انتقال انبارهای جمع آوری زباله های بازیافتی به خارج از شهر
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز بر حفظ امنیت شغلی کارکنان واحد های آلاینده شغلی و صنعتی تأکید کرد و گفت: مشاغل آلاینده‌ای مثل انبارهای جمع آوری زباله بازیافتی در حاشیه شهر شیراز شکل گرفته که اداره بهداشت و سازمان محیط زیست نسبت به خطرات آنها هشدار داده‌اند و اعضای شورا نیز از آنها بازدیدهایی داشته اند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورای شهر شیراز بیان کرد: در نشست مشترک با حضور معاون فرماندار شیراز موضوع انبارهای جمع آوری زباله‌های بازیافتی مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شد در مهلت 10 روزه سایت‌های جدیدی پیش بینی شود تا به حریم شهر انتقال داده شوند.

 

شناسایی مافیای تخریب باغات در شیراز وقت لازم دارد!
به گزارش شیرازه، در پنجمین دوره از شورای اسلامی شهر شیراز شاهد کاهش اعضای این پارلمان شهری به 13 نفر بودیم، بر همه مبرهن است که تعداد کمیسیون های موجود و مسئولیت هایی که هر فرد بر عهده گرفته است از عواملی هستند که کیفیت انجام کار را کاهش می دهند و در نهایت شاهد کارایی پایین هر فرد خواهیم بود.

لازم به ذکر است کمیسیون حقوق شهروندی در پنجمین دوره از شورای اسلامی شهر شیراز تصویب شد و این در حالی است که چارچوب دقیق و مشخصی از وظایف این کمیسیون هنوز در دست نیست و به تازگی بحث وجود یا عدم وجود تعدادی از کمیسیون ها در شورای شهر شیراز به گوش می خورد!

در این پارلمان شهری با نظرات متفاوتی در این راستا مواجه هستیم؛ ناصری سخنگوی شورای شهر از اهمیت وجود این کمیسیون گفت و تاکید بر وجود حقوق شهروندی و کمیسیون زیارت و گردشگری داشت.

ناصری با تاکید بر داشتن برنامه ای مدون جهت سلیقه ای عمل نکردن شورای شهر، در پاسخ به خبرنگار ما اظهار داشت: این صحبت که شورای شهر سلیقه ای عمل کرده است از جانب شخصیت حقیقی یک عضو شورای شهر است لذا من پاسخگو نیستم و خود فرد باید پاسخگو باشد چرا که من سخنگوی شورا هستم نه شخص!

این در حالی است که موسوی عضو شورای شهر شیراز سلیقه ای عمل کردن شوراهای شهر در شیراز را در چهاردهمین جلسه علنی شورا و با حضور اصحاب رسانه مطرح کرد؛ به نظر می رسد که سخنگوی یک شورا باید قادر به اظهار نظر و یا پاسخ در خصوص نکاتی که در جمع رسمی و علنی ذکر می شود باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص داشتن برنام مدون جهت هدایت و خدمات رسانی حاشیه نشین هایی که به تازگی به حریم شهر وارد شده اند، از وجود 250 هزار نفر حاشیه نشین در شیراز خبر داد و گفت: بحران آب و بیکاری در روستاها باعث تشدید حاشیه نشینی در شیراز شده است که باید از این قضیه به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و بهترین استفاده مطلوب از توان هارا داشته باشیم.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: مافیایی در راستای تخریب باغات در کلان شهر شیراز وجود دارد چرا که مشاهده می کنیم که مجموع باغات شیراز در سالیان اخیر از 3 هزار هکتار به 800 هکتار کاهش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر بازنگری جدی قانون احیاء باغات شیراز در پاسخ به خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا این مافیا شناسایی شده اند یا خیر، بیان کرد: برای شناسایی دقیق این مافیا توجه و وقت زیادی لازم است.

ناصری در ادامه در پاسخ به خبرنگاران در خصوص بافت تاریخی شیراز با اظهار اینکه ر حال حاضر 1700هکتار بافت فرسوده بالفعل و 300 هکتار بافت فرسوده بالقوه داریم که بارها نسبت به خطرات آن در مواقع بحران و آسیب های اجتماعی متمرکز شده در این بافت‌ها هشدار داده‌ایم.

بهره برداري کامل از تصفيه خانه شماره دو فاضلاب شهری در آذرماه سال آینده
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز به شرایط نابسامان و آسیب های اجتماع موجود در اطراف حرم که پیشانی گردشگری و زیارتی شهر هستیم، اشاره کرد و گفت: در قبل از رخداد هر گونه بحرانی باید راهکارها از پیش تعیین شده باشند.

وی درباره آخرین وضعیت تصفيه خانه فاضلاب شهری در شیراز گفت: در حال حاضر، شماره يک فاضلاب شهري 420 هزار شهروند را تصفیه مي‌کند که در تامین آب فضاي سبز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

ناصري خاطرنشان کرد: عمليات اجرايي تصفيه خانه شماره 2 در سال 89 آغاز شده و سال 90 به سبب تحريم‌ها متوقف شده بود ولي بهره برداري کامل از تصفيه خانه شماره 2 آذرماه 97 انجام خواهد شد که فاضلاب شهري 630 هزار نفر را تحت پوشش قرار مي دهد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: فاز دوم تصفيه خانه شماره 2 که پيمانکار آن هم تعيين شده، منتظر تعيين اعتبار از سوي شوراي پول و اعتبار است که فاضلاب شهري حدود يک ميليون نفر را در بر مي‌گيرد و در مجموع این دو تصفیه  خانه فاضلاب شهري کل مردم شيراز را تصفیه می‌کنند. 
ناصری در ادامه در خواست خود را مبنی بر توجه جدی به مکانیزاسیون آبیاری در فضای سبز شهری شیراز ارائه داد و بیان کرد: از 162 حلقه چاه موجود 104 حلقه مورد استفاده قرار می گیرند و مابقی به دلیل بحران آب و خشکسالی غیر قابل استفاده هستند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز به احداث چهار تصفيه خانه  لوکال شیراز در قصردشت، قصرقمشه، منطقه 7 و زیبا شهر توسط شهرداری اشاره کرد و افزود: در صورتیکه تصفيه خانه قصردشت به بهره برداری برسد،200 هکتار باغات غرب شیراز ابیاری می‌ شوند و مانع از خشک شدن باغات خواهد شد.

وی تصریح کرد: طرح تجهیز برج های و بیمارستان به تصفيه خانه لوکال و مراکز امداد و نجات به زودی ارائه خواهند شد.

 به گزارش شیرازه، طی هفته های گذشته دستورکار استفاده از کارشناسان و مشاوران متخصص در شورای شهر به صحن علنی این پارلمان شهری آمد؛ این دستور کار پس از بررسی و تصویب شدن به فرمانداری ارسال شد.

لازم به ذکر است که فرمانداری به دلیل وجود ایرادات قانونی بر نحوه استفاده از کارشناسان، مصوبه مذکور را به شورای شهر جهت رفع ایراد ارسال کرد.

سخنگوی شورای شهر شیراز در پاسخ به خبرنگاران در خصوص وضعیت نهایی این مصوبه، به ارائه نکاتی درخصوص ضرورت استفاده از مشاور و کارشناس در شورا پرداخت و گفت: این مصوبه پس از اصلاح نهایی به فرمانداری ارسال خواهد شد.

تماس با ما
پذیرش هتل
071-32244285
071-32244328
071-32244270


مدیریت هتل32228706

فکس32248056

ایمیلTaebHotel@chmail.ir

آدرس

شیراز،خیابان زند،خیابان رودکی،خیابان داوری
درباره ما
هتل آپارتمان تائب،با فراهم آوردن مجموعه ای زیبا و دلنشین به همراه کادری مجرب و مهمان نواز،در مرکز شهر شیراز(پایتخت فرهنگی ایران)و دسترسی آسان به ایستگاه مترو،مرکزهای خرید ،و مکان های تفریحی ،تاریخی،آماده پذیرایی از مهمانان عزیز می باشد.
کانال های اجتماعی